• چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹
  • الأربعاء، 16 ربيع ثاني 1442
  • Wednesday, 2 December 2020

امام جمعه اهل سنت آق قلا: هفته وحدت نماد همه مسلمین است / اقدام شنیع رئیس جمهور ملعون فرانسه را محکوم می کنیم

امام جمعه اهل سنت آق قلا: هفته وحدت نماد همه مسلمین است / اقدام شنیع رئیس جمهور ملعون فرانسه را محکوم می کنیم

آخوند عبدالحی میرزاعلی در نشست نخبگانی علمای شیعه و سنی استان گلستان با موضوع، نقش محور مقاومت در ایجاد وحدت مسلمین و خیزش تمدن نوین اسلامی در کانون طه گرگان گفت: امام راحل با دید بلند خود در ابتدای انقلاب ایام ۱۲ ربیع الاول تا ۱۷ ربیع الاول و میلاد رسول اکرم (ص) را هفته وحدت نامید و امروز به نماد همه مسلمین تبدیل شده است.
وی با تاکید براینکه در همه اوقات باید متحد باشیم، افزود: ما اشتراکات زیادی در تشیع و تسنن داریم و خداوند متعال، قرآن، اسلام و قبله همه ما یکی است و توجه به این اشتراکات مانع از نفوذ دشمن خواهد شد.
امام جمعه اهل سنت آق قلا تصریح کرد: اگر آن طوری که قرآن کریم و پیامبر (ص) انتظار داشت اتحاد داشتیم، دشمنان اسلام، صهیونیسم غاصب و مکرون رئیس جمهور ملعون فرانسه حتی ذره ای به خودش اجازه نمی داد که که به پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) توهین کند و ما این اقدام شنیع را به شدت محکوم می کنیم.
آخوند میرزاعلی با اشاره به اینکه، اعتصام به حب الله، یکدلی، یکرنگی و همدلی رمز پیروزی ماست، افزود: متاسفانه امروز در بلاد اسلامی برخی کشورهای به ظاهر مسلمان با دشمن هم فکری می کنند و اگر می خواهیم پرچم بزرگ اسلام در دنیا و بشریت برافراشته شود و اگر بخواهیم اسلام ترویج و پیشرفت کند باید با توجه به مشترکات منسجم و متحد شویم.
وی افزود: امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی، به برکت انقلاب، اسلام و به برکت حضرت آیت الله نورمفیدی استان گلستان نماد وحدت و اتحاد در کشور و حتی جهان اسلام است.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code