• چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹
  • الأربعاء، 16 ربيع ثاني 1442
  • Wednesday, 2 December 2020

امام جمعه اهل سنت سرخس: اهانت دشمنان اسلام به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام نشانه ضعف و استیصال آنها از موج اسلامگرایی جوامع غربی است

امام جمعه اهل سنت سرخس: اهانت دشمنان اسلام به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام نشانه ضعف و استیصال آنها از موج اسلامگرایی جوامع غربی است

مولوی سید عبدالعزیز پارسا امام جمعه اهل سنت سرخس در مراسم هفته وحدت امسال در مسجد النبی(ص) شهر سرخس با بیان اینکه همه مسلمانان باید به «حبل‌الله المتین» چنگ بزنند افزود: خدای متعال پیامبر اسلام را با پیام صلح و صفا بین مسلمانان فرستاد؛ پیامبری که بشریت را به سرمنزل مقصود رساند و راه رستگاری را برای بشر آشکار ساخت.

مولوی پارسا ادامه داد: دین پیامبر دین رحمت، اخوت و مهربانی است و به شهادت قرآن کریم، پیامبر اسلام رحمت عالمیان است.

وی بیان کرد: دشمنان پیامبر اسلام که در طول تاریخ از اسلام سیلی خوردند، تاب موج اسلام‌گرایی را امروز ندارند و باکمال بی‌شرمی به پیامبر اسلام اهانت و دهن‌کجی می‌کنند.

امام‌جمعه اهل سنت سرخس با محکومیت شدید اقدام نشریه فرانسوی در اهانت به ساحت پیامبر اسلام عنوان کرد: رئیس‌جمهور فرانسه باکمال وقاحت از توهین به پیامبر اسلام حمایت کرد؛ این دشمنی سابقه‌ای دیرینه دارد و کافران همیشه با پیام هدایت بخش پیامبران الهی با کینه و توهین رفتار می‌کنند.

مولوی پارسا با بیان اینکه منشأ این اهانت‌ها از دشمنی جهان کفر با اسلام است، گفت: مکرون امروز از موج اسلام‌گرایی در فرانسه وحشت‌زده شده است و ماهیت ضد بشری خود را نشان داد.

وی با تأکید بر اینکه شکست همه توطئه‌های دشمنان اسلام با وحدت امت اسلامی محقق می‌شود، خاطرنشان کرد: امروز به برکت نظام اسلامی شاهد وحدت مثال‌زدنی در شهرستان مرزی سرخس هستیم؛ این وحدت را قرآن کریم به‌عنوان یک نعمت نام برده است، بنابراین باید قدر آن را بدانیم.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code