• چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹
  • الأربعاء، 16 ربيع ثاني 1442
  • Wednesday, 2 December 2020

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج: وحدت ضامن رشد و توسعه هر جامعه است/وحدت مسیر نفوذ دشمنان را می بندد

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج: وحدت ضامن رشد و توسعه هر جامعه است/وحدت مسیر نفوذ دشمنان را می بندد

 ماموستا بهمنی اظهار کرد: وحدت ضامن رشد و توسعه هر جامعه است.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج افزود: هر جامعه‌ای که وحدت و یکپارگی داشته باشد، رشد و توسعه آن تضمین خواهد بود.

بهمنی با اشاره به اینکه اسلام دین اتحاد و یکپارچگی است، گفت: وحدت، صمیمیت، نورانیت و وحدانیت از ویژگی های این دین الهی است از این رو مسلمانان باید با تمسک به قرآن و سنت زمینه گسترش هرچه بیشتر دین اسلام را فراهم سازند.

وی با بیان اینکه مسلمانان پیرو فرق اسلامی باید با چنگ زدن به ریسمان الهی و مشترکات دین اسلام از تفرقه دوری کنند، گفت: وجود مقدس و مبارک پیامبر(ص)، قرآن کریم، قبله واحد و فرائض دینی از مشترکات دین اسلام است باید با تکیه بر آنها در مقابله توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان ایستادگی کنیم.

به گفته وی، تمسک به قرآن اتحاد و یکپارچگی مسلمانان را تحقق می بخشد به همین دلیل همه مسلمان باید بدون هیچ غرضی با دل پاک از چشمه گوارای قرآن بنوشد تا به حقیقت وحدت و یکپارچگی دست پیدا کند.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج ایجاد تفرقه و اختلاف افکنی را با اجرای توطئه های مختلف از اهداف دشمنان اسلام عنوان کرد و گفت: دشمنان اسلام در این راستا ایجاد شبهه بین مسلمانان را به عنوان یکی از مهمترین برنامه ها دنبال می کنند که بی اثر کردن این توطئه ها نیاز به تلاش هرچه بیشتر علما در زمینه شبهه‌زدایی است.

وی با اشاره به مشترکات بین مسلمان گفت: مسلمانان مشترکات زیادی دارند نباید اجازه دهیم به خاطر اختلافات جزئی آب در آسیاب دشمنان ریخته شود.

به گفته رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج، وجود تفرقه در بین صفوف مسلمانان جبهه اسلام را ضعیف و مسیر دشمنان در رسیدن به اهداف شومشان را تسهیل می کند.

بهمنی با تاکید بر اینکه دشمنان با تمام توان سعی در ایجاد تفرقه و اختلاف بین مسلمانان دارند، عنوان کرد: همه باید در هر جایگاهی در راستای حفظ و تقویت وحدت تلاش کنیم.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code