• پنجشنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹
  • الخميس، 18 ذو القعدة 1441
  • Thursday, 9 July 2020

پویش “شکنجه‌گری در بحرین را متوقف کنید” + عکس

پویش “شکنجه‌گری در بحرین را متوقف کنید” + عکس

فعالان بحرینی در آستانه روز جهانی حمایت از قربانیان شکنجه 26 ژوئن مصادف با 6 تیر هشتگ « #أوقفوا_التعذیب_فی_البحرین» را راه‌اندازی کرده و خواستار توقف شکنجه‌گری در بحرین شدند.

دولت بحرین از زمان آغاز انقلاب 14 فوریه 2011 در این کشور شمار زیادی از معارضان و انقلابیون این کشور از جمله «شیخ علی سلمان» دبیر کل جمعیت ملی-اسلامی الوفاق به عنوان بزرگ‌ترین جمعیت معارض بحرینی را بازداشت کرده و تابعیت تعداد زیادی از معارضان از جمله آیت‌الله «عیسی قاسم» رهبر معنوی انقلاب بحرین را سلب کرده است.

در همین راستا دیوان عالی بحرین به تازگی حکم اعدام دو جوان بنا به اتهامات سیاسی را صادر کرد که با انتقاد سازمان‌های حقوق بشری مواجه شد.

کمپین شاهزاده شکنجه

چند روز پیش نیز پنج سازمان فعال در زمینه دفاع از حقوق بشر با صدور بیانیه‌ای از راه اندازی کمپینی تحت عنوان «شاهزاده شکنجه» ‌علیه «ناصر بن حمد آل خلیفه» فرزند پادشاه بحرین، تاکید کرد: ناصر بن حمد به نقض حقوق سیاسی و شهروندی بویژه علیه ورزشکاران بحرینی مشهور است.

راه اندازی کمپین علیه فرزند پادشاه بحرین با شرکت وی در مسابقات جهانی اسب دوانی در فرانسه همزمان شده است. قرار است این فرزند پادشاه بحرین تا چند روز برای شرکت در مسابقات اسب دوانی به فرانسه سفر کند.

این گزارش حاکی است که سازمان‌های حقوق بشری «آمریکایی‌های مدافع دموکراسی»، «حقوق بشر بحرین»، «کانون حقوق بشر و دموکراسی بحرین»، «فدرالیسم جهانی حقوق بشر»، «LDH» و سازمان «ACAT» با صدور بیانیه‌ای تاکید کردند که ناصر بن حمد متهم به شکنجه شماری از رهبران سیاسی مخالف (رژیم پدرش) از جمله «عبدالهادی الخواجه» و شیخ «محمد حبیب المقداد» است.

این سازمان‌های حقوق بشری از همه فعالان در این زمینه خواست در کمپین «شاهزاده شکنجه» که در شبکه اجتماعی «توئیتر» راه اندازی خواهد شد، شرکت کنند. هشتگ این کمپین با آغاز مسابقات اسب دوانی از 25 آگوست فعال خواهد شد.

منبع: ابنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code